18school第一次免费阅读_18school第一次最新章节 18school第一次免费阅读_18school第一次最新章节 ,年轻的母亲4韩剧观看视频中字 手机版 年轻的母亲4韩剧 年轻的母亲4韩剧观看视频中字 手机版 年轻的母亲4韩剧 ,深喘旋磨做紧夹断妖精全文免费阅读 深喘旋磨做紧夹断妖精 深喘旋磨做紧夹断妖精全文免费阅读 深喘旋磨做紧夹断妖精

发布日期:2021年12月02日

Nawigacja

Czas GUM

Czas GUM - aplikacja

Autor : Maciej Gruszczyński
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Pomoc i informacje dotyczące aplikacji „Czas GUM”

Witaj Użytkowniku oficjalnej aplikacji Głównego Urzędu Miar!

Aplikacja „Czas GUM” jest wieloplatformowa – możesz otworzyć ją z użyciem dowolnej internetowej przeglądarki w wersji desktopowej, wpisując adres , natomiast użytkownicy urządzeń z systemami Android oraz iOS znajdą dedykowane dla swojego systemu aplikacje do pobrania za darmo z oficjalnych sklepów Google Play oraz App Store.

Aplikacja wyświetla aktualny czas urzędowy, obowiązujący w Polsce, z błędem mniejszym niż 1 s, pobierany z serwerów czasu NTP zlokalizowanych w Laboratorium Czasu i Częstotliwości GUM. Serwery są połączone z państwowym wzorcem jednostek miar czasu i częstotliwości.

Ponadto dzięki tej aplikacji:

  • poznasz wady i zalety regularnych zmian czasu (letni/zimowy) lub pozostania przez cały rok z jednym czasem;
  • dowiesz się m.in., jak działają zegary atomowe oraz na czym polega transfer czasu, a także zapoznasz się z informacjami dotyczącymi metrologii i Głównego Urzędu Miar;
  • dowiesz się, kiedy obchodziłbyś urodziny, żyjąc np. na Marsie;
  • poznasz największą bazę wiedzy o czasie.

Wygląd aplikacji Czas na przeglądarkę internetową - układ poziomy. Na granatowym tle kilka paneli informacyjnych, z lewej strony dokładny czas urzędowy w Polsce.     

Wersja na przeglądarkę internetową    

   

Wygląd aplikacji Czas na urządzenia z systemem iOS - układ pionowy. Na granatowym tle u góry dokładny czas urzędowy w Polsce, poniżej kilka modułów informacyjnych do rozwinięcia.                                              Wygląd aplikacji Czas na urządzenia z systemem Android - układ pionowy. Na granatowym tle u góry dokładny czas urzędowy w Polsce, poniżej kilka modułów informacyjnych do rozwinięcia.

                           Wersja na urządzenia z systemem iOS                                 Wersja na urządzenia z systemem Android

 

Na aplikację "Czas GUM" składają się następujące moduły:

- Zegar czasu urzędowego w trybie menu i pełnoekranowym;

- Bank informacji;

- Wykorzystanie światła dziennego;

- Quiz;

- Sprawdź swoje nietypowe urodziny.

do góry